Jak prawidłowo pozować do sesji zdjęciowej to pytanie, którego nie zadawałam sobie do czterdziestego roku życia. Fotografowany nieczęsto, czasem wychodził dobrze, czasem - zhig. Ale jakoś potrafiłem wziąć dobre zdjęcie jako dar z obowiązku, a wcale... po prostu go nie wziąć. I nigdy nie zastanawiałam się, co robię źle
z tymi odległymi zdjęciami.Teraz, kiedy prowadzę bloga modowego i dużo fotografuję, zostałam wciągnięta w proces fotografowania w dużo głębszy sposób. Okazało się (to znaczy, teoretycznie wiedziałem już wcześniej, ale całą duszą poczułem to dopiero teraz), że oświetlenie nie jest najważniejszym elementem świetnego zdjęcia. Dzięki dobremu oświetleniu przyzwoicie wyglądająca kobieta może na zdjęciu wyglądać jak karykaturalna nimfa. Ale złe oświetlenie może sprawić, że nawet piękna kobieta będzie wyglądać jak Baba Jaga na wakacjach.
Oczywiście jakość aparatu jest również ważna, ale jeszcze ważniejsze jest wykonanie przez osobę, która trzyma aparat w rękach. Ale jeśli stoisz przed genialnym fotografem, pozując jak jeżozwierz, najlepszą rzeczą, jaką może zrobić, to odłożyć aparat i nie robić zdjęcia.
Jak zrobić dobre zdjęcie - powinien wiedzieć przede wszystkim, model przyjmuje
zwycięską pozę, "chce" wady figury i pokazać korzyści - te zadania są rozwiązywane po tej stronie aparatu, a nie
po tamtej.Profesjonalne modelki są uczone jak to robić, nas, zwykłych śmiertelników, nikt tego nie uczy. Ale dla nas jest to może nawet bardziej istotne, bo my mamy co udawać i dla nas nie jest to kwestia tego, która pozy będzie opłacalna.
W ciągu dwóch lat fotografowania dla mojego bloga, miałam tyle wpadek, że starczy dla wszystkich. Zrobiłem setki zdjęć - dobrze, że są teraz cyfrowe, bo inaczej zmarnowałyby się kilometry kliszy. Ale teraz wiem dokładnie, jak postawić NIE TAM))).
Wydawać by się mogło, że w sieci jest cała masa materiałów na tematy
"Jak zrobić zdjęcie na odległość" i "Jak prawidłowo pozować"
Ale w żadnym z tych artykułów nie natknęłam się na niuanse, które są bardzo ważne dla starszej kobiety o przyzwoicie wyglądających kształtach. To są niuanse, do których musiałem dojść sam. Zaoszczędzisz sobie wiele czasu i nerwów, jeśli tylko skorzystasz z mojego doświadczenia i będziesz pamiętał o dziesięciu prostych zasadach dobrego zdjęcia. Uwierz mi, jakość Twoich zdjęć zmieni się diametralnie!
Wszystkie opublikowane poniżej zdjęcia zostały wykonane przy tym samym oświetleniu, tych samych ustawieniach aparatu, czasem w tym samym czasie. Jeden fotograf, jedna modelka, jeden strój. Często są to tylko dwa zdjęcia. A rezultat... Zobaczcie sami.
Zasada nr 1.
Automatycznie wyglądasz na mniejszego, gdy stoisz tyłem do kamery, z jedną nogą lekko cofniętą, z klatką piersiową i twarzą zwróconą do kamery. Ponadto, jeśli na brzuszku jest rozstęp, to światło w full-face robi z tej muchy słonia. Ale w pivobercie - wszystko nie jest tak krytyczne.
Jeśli światło pada z boku, należy cofnąć się do tyłu, do łodygi, która jest mniej oświetlona. Następnie łodyga i korpus zostaną wdmuchnięte w cień, a cała sylwetka będzie wyglądać na pogrubioną.
Zasada nr 2. Podczas pozowania z profilu, przenieś wałek do tyłuZrobienie zdjęcia
z tyłu lub nawet z profilu jest pożądane przez wszystkich, jest to jedna z najpopularniejszych póz fotograficznych. Ale nikt nie dodaje, że ciężar musi koniecznie spoczywać na nodze, która jest daleko od kamery. A noga z przodu musi być wolna, bez wału.
Jeśli oprzesz się na stopie, która jest z przodu, trzon będzie wydawał się o dwa rozmiary większy, a siodełko po prostu nie będzie się kurczyć. Wejdź na stopę, która jest za Tobą i przekręć siodełko do tyłu - to natychmiast zmniejszy Cię o minimum jeden rozmiar.
Zasada #3. Nie należy nosić
klap
bliżej aparatu i światła Jak
już wspomniano, jeśli przesuniemy jedną klapę w "ciemną stronę" - cała sylwetka wydaje się mniejsza. Ale jeśli przeniesiemy siłę na nogę, która jest oświetlona i bliżej kamery, automatycznie wydaje się ona większa niż jest w rzeczywistości.
Fotograf może określić, skąd pada światło. Ale musisz o tym pamiętać przez cały czas!
Zasada #4. Nie ruszaj tyłka!!!
Zawsze! Chociaż na modnych podiach i w błyszczących magazynach nie po raz pierwszy widzimy modny trend - chodzić i pozować do zdjęcia z brzuchem wiszącym z przodu. Nawet manekiny w witrynach sklepowych stoją w tej pozie.
Ale modelki i manekiny, choćby nie wiem jak dużo wystawiały - po prostu nie mają co wystawiać, nie mają brzucha. A kobiety z formami w takiej pozie nie wypadają źle!
Niezależnie od tego, czy pozujesz przodem, czy tyłem, zawsze staraj się wyprostować klatkę piersiową, wyprostować plecy i wypchnąć siodełko do tyłu - ono pociągnie Cię do tyłu razem z nim i brzuchem. Nie zapomnij o abs, oczywiście.
Zasada nr 5. Nie garb się!
Kontynuacja poprzedniego punktu. Nie garb się, wyprostuj ramiona - bo to takie oczywiste, bez tego nigdy nie wyjdzie dobre zdjęcie. Ale jakże często o tym zapominamy! A przecież pochylone plecy, ramiona wygięte do przodu - to gwarantowane zabicie dobrego strzału. Pochylone plecy nie tylko pomniejszają posturę, ale także niweczą szyję, kradną talię, obniżają klatkę piersiową, automatycznie wyświetlają się do przodu, czyli robią wszystko to, czego kategorycznie nie powinno się robić!
Kiedy robisz zdjęcie, powtarzaj: "Wyprostuj plecy! Trzymaj plecy prosto!" Bez względu na to, jak proste są Twoje plecy, doskonałość nie ma granic.
Zasada nr 6. Nie podnoś talii!
Talia - najważniejsze miejsce Twojego ciała - musi być widoczna na zdjęciu. Dlatego modelki często kładą ręce na kolanach, podnoszą je z drogi lub w jakiś sposób chowają je z dala od tułowia. Jeśli przycisnąć ręce do ciała, rękawy stają się wizualnie połączone z tułowiem - linie ciała są martwe, nie widać ich.
Zawsze upewnij się, że pomiędzy talią a przedramieniem jest przynajmniej minimalny odstęp.
Zasada nr 7. Nie nosić na szyi!
Zwłaszcza, gdy opona nie jest już zbyt długa. Próbując stworzyć pozę "niezakłóconą", "żywą", często opuszczamy głowę na ramię - tylko jedna rzecz pozostaje nie tak jak powinna.
Sposób, który widać na zdjęciu po prawej - tego też nie należy robić, to już jest za dużo. Ale zawsze staraj się trzymać głowę prosto lub lekko pochylony - w ten sposób inny nieprawidłowy kształt nie pojawi się na zdjęciu, a szyja będzie wyglądać dovshoyu.
Zasada #8. Ręce do góry!
Wcale nie, oczywiście)) Prostota pozy "inovoberta" polega na tym, że przedramię i dłoń są pokazane bliżej kamery na pierwszym planie. Te bliżej kamery wydają się większe, dzięki mocy optyki. Nie zapomnij poruszać ramionami do tyłu - w ten sposób Twoje ramiona i barki wyglądają na bardziej delikatne.
Ponadto, lekko odciągając ramię do tyłu, zapewniasz sobie niezbędny odstęp między talią a przedramieniem.
Zasada nr 9. Tym bardziej zabierz swoje gołe ramiona!
Wszystko, o czym mowa w punkcie 8 jest jeszcze bardziej istotne, jeśli fotografujesz z gołymi rękami. Wszystko, co znajduje się bliżej aparatu wydaje się większe, a jeśli coś jest jasne, wygląda na szersze lub nie dwa razy szersze. Gołe ręce mogą wyglądać jak kiełbaski bez skóry, jeśli nie odsuniesz ich od aparatu.
Widzisz, ręce są takie same, ale wyglądają zupełnie inaczej.
Zasada nr 10. Pidnimit pidkiddyaZasady
wykonywania portretów może napisać osobny artykuł, a nawet książkę, istnieje wiele niuansów. Podam tylko jedną ogólną zasadę: głowa uniesiona lekko do góry wygląda lepiej niż opuszczona w dół. Jak już wspomniano powyżej, opuszczając głowę, tworzysz inny kształt, nawet jeśli go nie masz.
Tutaj również sprawdza się ogólna zasada: to, co znajduje się bliżej kamery, jest postrzegane jako większe. Jeśli przesunąłeś głowę do przodu, Twoje czoło wydaje się większe. Jeśli odchyliłaś nieco głowę do tyłu, Twoje usta wydają się większe ????.
Powiecie: jak żywy człowiek może pojąć wszystko za pierwszym razem?
A ja ci powiem: na pewno nie! Ale jeśli systematycznie nie podobają Ci się Twoje zdjęcia, to może warto coś z tym zrobić? Każdy dzisiaj ma w swoim sklepie telefon z aparatem fotograficznym. Ćwicz przed lustrem, poproś przyjaciela, aby zrobił ci zdjęcie. Spójrz na mój cheat sheet, spróbuj różnych póz, a zrozumiesz, co działa dla Ciebie.
Przy odrobinie praktyki, automatycznie przyjmiesz dobrą pozę i będziesz wyglądać co najmniej tak dobrze, jak jesteś. A może nawet trzy razy piękniejsza)). Tak naprawdę fotografia to nie tylko technika, ale i odrobina magii.
Tagi: blog modowy o urodzie i stylu, blog modowy ukraiński, porady stylistyczneCloche